V Projekt laserowy – Moto Kris Garage

V Projekt laserowy – Moto Kris GarageZegar garażowy dla znajomego. Chciał tylko napis i silnik, ale zrobiłem więcej, a niech się cieszy. Projekt był z internetów, ale zmieniłem środek – dałem napisy, silnik, klucz, kółka zębate jako godziny. W pilocie zamiast samochodu wstawiłem motocykl. Ogólnie to nie był precyzyjny projekt bazowy – geometria nie jest dokładna, za dużo niepotrzebnych węzłów, ale być może było to celowe. Tak czy siak znajomy jest zadowolony.
Zegar dostał wskazówki de luxe – trybiki, które zamawiałem z Chin, ale niezadowolony jestem ponieważ zasłaniają napis – mogłem w fazie projektowania to przesunąć (przy zwykłych wskazówkach nie ma problemu), ale uważam, że jak na szybką robotę wraz z malowaniem jest efekt dość zadowalający.
Tak czy siak zrobię w pełni samodzielny projekt. Świeca będzie oczywiście Isolator/ Iskra, oraz inne narzędzia. Zegar pokazałem znajomemu z roboty i mówiłem, że być może wstawię diodę między elektrodami w świecy zapłonowej, a on na to „Zrób tak, żeby dioda świeciła kiedy wskazówka zbliży się do świecy”. Elektronikiem nie jestem. Ale spróbuje coś takiego zrobić przy pomocy kontaktronu / czujnika Halla. Jak co wskazówki mogę samodzielnie zrobić. Ale może znajdę zależność wielkości i odległości magnesu neodymowego na wzbudzenie kontaktora / czujnika Halla. A jak nie to niestety po raz kolejna metoda doświadczalna – czyli $. Można jeszcze wstawić gotowy układ z odpowiednim opornikiem jako „ustawiacz czasu”
Komentowanie jest wyłączone.