Z Węgier do Polski – Komarem

Z Węgier do Polski – Komarem
„Sympatyczny pan, którego widzimy na zdjęciu jest Węgrem. Odwiedzał nasz kraj już wiele razy i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za każdym razem przebywa drogę z Węgier do Polski na motorowerze Komar.

Ten niezwykły turysta to Laszlo Korneli, znany działacz Polskiego Stowarzyszenia Kulturowego im. Józefa Beka w Budapeszcie, aktywista Automobilklubu Węgierskiego, były sportowiec, sędzia i trener piłkarski. Teraz, po przejściu na emeryturę, Laszlo Korneli ma dużo czasu na zwiedzanie Polski. Zawsze podróżuje swoim wysłużonym Komarem.

Motorower ten kupił pan Laszlo w 1969 r. i do tej pory bez większych napraw, przejechał na nim prawie 100 000 km. W tym roku odwiedził nasz kraj w czasie trwania Rajdu Polskiego. Żywy, energiczny pokazywał swój ulubiony pojazd, opowiadał (płynną polszczyzną) o swoich podróżach i przygodach turystycznych. Trasę z Budapesztu do Warszawy pokonuję pan Laszlo w 4 dni. Życzymy panu Laszlo Korneliemu i jego pojazdowi, by przez następne 100 tys. km zachowali tak wspaniałą kondycję”.


Komentowanie jest wyłączone.