Ryszard Mankiewicz. Sportowe motocykle MZ

Ryszard Mankiewicz. Sportowe motocykle MZ

W 2019 r. kupiłem oryginalne zdjęcie prasowe czasopisma „Motor” z Ryszardem Mankiewiczem i jego wyścigową MZ. Poniżej artykuł:


Znów udany start Mankiewicza

Okazuje się, że mamy motocyklistę – „ścigania”, który z powodzeniem konkuruje z najlepszymi w mistrzostwach świata. Zawodnik poznańskiej Unii – Ryszard Mankiewicz znów startował w jednej z eliminacji o tytuł najlepszego w klasie 125 cm3, tym razem na Grand Prix Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Wyścig odbywał się na torze Hohenstein – Ernstthal w doborowej obsadzie najlepszych zawodników. Mankiewicz zajął czwarte miejsce, wyprzedzając wielu świetnych jeźdźców, jak na przykład Holendra van Dogena, który startuje na Suzuki. Grand Prix NRD (DDR) wygrał Anglik Simmons na motocyklu Kawasaki i on jest zdecydowanym liderem mistrzostw. Drugie miejsce zajął Krivanek (Austria) na Rotaxie, trzecie Kohlar (NRD – DDR) na MZ.

Potwierdza się – na marginesie kolejnego startu Mankiewicza – stara prawda, że samymi dobrymi chęciami nie zdołamy uzyskać przyzwoitych wyników w dyscyplinach motorowych w konkurencji światowej. Mankiewicz dysponuje fabryczni przygotowanym motocyklem MZ i to w olbrzymim stopniu decyduje o jego wynikach. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że znalazłoby się jeszcze kilku innych zawodników, którzy dawaliby sobie radę na poważnych imprezach, gdyby dysponowali motocyklami takimi, jak posiada Mankiewicz.

 


Komentowanie jest wyłączone.